Студенти кафедри ПЗ успішно виступили з 21 доповіддю на конференції «Комп’ютерні ігри і мультимедіа, як інноваційний підхід до комунікації – 2023»

Сьогодні комп’ютерні ігри стали невід’ємною частиною медіа та розвагової індустрії. Прогнозується, що до 2023 року кількість гравців у всьому світі досягне 3,38 мільярда осіб. У 2026 році глобальний ринок відеоігор очікується здатним забезпечувати щорічний дохід на рівні 212,4 мільярда доларів США. Тому цій сфері приділяється особлива увага.

Кафедра програмного забезпечення ВНТУ була співорганізатором проведення разом з Одеським національним технологічним університетом, Інститутом комп`ютерної інженерії, автоматизації, робототехніки та програмування ім. П.Н. Платонова Всеукраїнської науково – технічної конференції молодих вчених, аспірантів і студентів «Комп’ютерні ігри і мультимедіа як інноваційний підхід до комунікації – 2023».

Такий інтерес кафедри програмного забезпечення пояснюється тим, що ця предметна галузь пов’язана з одним із напрямків наукової роботи кафедри . Багато студентів професійно займаються розробкою комп’ютерних ігор і мультимедіа. На кафедрі ПЗ для студентів викладаються ряд предметів, які стосуються даного напрямку.

В роботі конференції прийняли участь 39 навчальних закладів України. На конференції було заслухано 126 доповідей, серед них від кафедри програмного забезпечення ВНТУ –  21.

Серед студентів на конференції виступили такі студенти і аспіранти: Завальнюк Є., Богомазов Д.,  Кубай М., Нестерук В., Паляниця Д., Перебейнос Р.,  Бойко О., Захарчук М., Стахов О., Сєріков А., Пилипенко Д., Сторожук Ю., Черешнюк О., Гоменюк Н, Олійник М., Овод О., Шевченко В., Яворський Д..

Науковими керівниками студентів були проф. Романюк О.Н., доценти Катєльніков Д.І., Коваленко О.О., Майданюк В.П.

Жвавий інтерес і дискусію визвала доповідь аспіранта Завальнюка Євгена, яка стосувалася особливостям розробки тривимірних ігор, оскільки такі ігри є найбільш реалістичними та затребуваними.

Ряд доповідей студентів кафедри ПЗ стосувалося надання іграм штучного інтелекту. Розглядалися питання особливостей тестування ігрових застосунків,  реєстрації авторського права на н комп’ютерні ігри,  позитивному  вплив комп’ютерних ігор на розвиток школярів, якості експертної багатокритеріальної оцінки елементів в ділових іграх і т.д.

Участь студентів і викладачів   кафедри ПЗ і конференції і важливість питань, що розглядалися, привернуло увагу до ВНТУ як ділового, наукового, культурного і привабливого осередку України.

By Наталя Бабюк

Вам може сподобатись: